Monster Box na modele do wysokości 37cm

Dostępność: brak towaru
Cena: 179,90 zł 179.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Safe and Sound
Kod produktu: SAFE-M-37CM-PL
Pin It

Opis

Prezentowany produkt to Monster Box do przenoszenia pojedynczych modeli do wysokości 37cm.

Dzięki swojej unikatowej konstrukcji pudełko pozwala na przenoszenie modeli z pozycji stojącej na podstawce. Dwie ściany pudełka posiadają doklejone panele z pianki rastrowej, które po złożeniu wypełniają całe pudełko. Każdy z paneli podzielony jest na prostopadłościany o wymiarach 15mm x 15mm x 40mm, które można pojedynczo usuwać. Pozwala to przygotowanie przestrzeni dokładnie odpowiadającej kształtowi przenoszonego modelu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest też podparcie solidniejszych elementów modelu, podczas gdy jego bardziej wrażliwe elementy nie dotykają pianki, ani nie są poddane żadnym obciążeniom.

Wymiary wewnętrzne pudełka: 32cm x 20cm x 40cm.
Dostępne przestrzeń na model: 32cm  x 20cm x 37cm.
Wymiary zewnętrzny pudełka: 34cm x 22cm x 50cm.

Procedura przygotowania pudełka:

 1. Otwieramy pudełko poprzez delikatnie naciśnięcie rączki w dół i otwarcie zaczepów.
 2. Następnie ustawiamy model, który chcemy zapakować na dołączonej piankowej podkładce.
 3. Dobieramy ułożeniu modelu tak, aby każdy jego element znajdował się nad piankową podstawą i tym samy nie wystawał za obrys pudełka. Staramy się ustawić model możliwie na środku piankowej podstawki.
 4. Po ustawieniu modelu obrysowujemy na piance markerem lub flamastrem jego podstawkę.
 5. Przy użyciu ostrego noża introligatorskiego lub skalpela wycinamy otwór pod podstawkę (najłatwiej zrobić kładąc piankę na twardej powierzchni)
 6. Z wykorzystaniem dołączonej do zestawu błony klejowej, mocujemy piankę do dna pudełka. Celem tej czynności jest zabezpieczenie podstawki modelu przed przesuwaniem podczas transportu. Dodatkowo łatwiej nam będzie ustawić model we właściwej pozycji przy ponownym wstawianiu go do pudełka. Zalecamy dodatkowo wybrać charakterystyczny punk na brzegu podstawki i na piance zaznaczyć markerem jego pozycję.
 7. Następnie zamykając jedną stronę pudełka systematycznie usuwamy prostopadłościany, które stykają się z modelem i blokują nam dalsze zamykanie pudełka. Czynności tą powtarzany do momentu, aż ściana pudełka znajdzie się pozycji pionowej.
 8. Następnie analogicznie postępujemy z drugą stroną pudełka.
 9. W momencie gdy obie piankowe ścianki zetkną się na środku nasz modele zostaje doskonale zabezpieczony.
 10. Przy usuwaniu sześcianów warto pozostawić minimalną odległość modelu od pianki w miejscach gdzie model jest solidny (np. korpus, kończyny). W miejscach gdzie modele posiada drobne łatwo łamliwe elementy radzimy zostawić większy margines.
 11. Pudełko następnie zamykamy poprzez naciśnięcie rączki w dół i założeni zaczepów.
 12. Cały proces pierwszego pakowanie modelu powinien zająć od 30 do 60 minut.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl